Top of the Rock -liput
Osta liput nyt
Osta Top of the Rock -liput ennen New Yorkin matkaa. Top of the Rock on näköalatasanne 30 Rockefeller Centerin 70. kerroksessa. Se tarjoaa ehdottomasti yhden parhaimmista näkymistä New Yorkin yllä. Ota hissi 70. kerrokseen, josta löydät Top of the Rockin kolme eri näköalatasannetta. Central Parkiin on upeat näkymät, kun taas toisella puolella näet mahtipontisen 103-kerroksisen Empire State Buildingin.
Osta tästä Top of the Rock -liput
- ✔️ pakollinen kasvomaski
- ✔️ käsidesi käytettävissä
- ✔️ rajattu kävijämäärä
- ✔️ aika varattava
Contents
Näkymät Top of the Rockista
Matkalla ylimpään kerrokseen voi myös katsastaa Mezzanine-näyttelyn. Se on kokoelma valokuvia ja artefakteja, jotka kertovat Top of the Rockin ja Rockefeller Centerin mielenkiintoisesta historiasta. Odotukset vain kasvavat näyttelyn jälkeen. Hissimatka on kiva kokemus. Hissin katto on tehty läpinäkyvästä materiaalista, joten sen läpi näkee hissin syöksyessä hissikuilua ylöspäin.
Huipulla pääset nauttimaan kauniista näkymistä Manhattanille, New Jerseyyn, Brooklyniin ja Queensiin! Näet Chrysler Buildingin, Brooklynin sillan ja Hudsonjoen. Näet pohjoispuolella myös Central Parkin ja eteläpuolella Empire State Buildingin! Näköalatasanteella on kolme kerrosta. Kolmannesta kerroksesta sinulla on esteetön näköala ilman lasipleksejä, joten pystyt ottamaan upeita kuvia.
Top of the Rock -liput
Näiden sivujen kautta tilaat liput helposti ja edullisesti. Top of the Rockin näköalatasanteella voi vierailla myös kaikilla New Yorkin alennuspasseilla. Alennuspassilla pääset sisään nopeammin ja jonon ohi käyttämällä fast track -sisäänkäyntiä.
Jos varaan liput netistä, voinko mennä sisään milloin haluan?
Kyllä. Jos ostat Top of the Rock -liput netistä, tai jos käytät alennuspassia, esimerkiksi New York CityPASSia tai New York Passia, voit vierailla Top of the Rockissa haluamaasi aikaan. Ostaessasi lippuja syötä päivämäärä, jolloin haluaisit vierailla Top of the Rockissa. Mikäli suunnitelmasi muuttuvat ja haluaisit mennä sinne eri päivänä, se on myös mahdollista. Sinun ei tarvitse vaihtaa lippua, mene vain Top of the Rockiin ja näytä kuponkiasi. Kaikki riippuu tietysti siitä, miten ruuhkainen näköalatasanne sillä hetkellä on. Top of the Rock on todella suosittu, erityisesti loma-aikoina. Siksi neuvoisin noutamaan liput näyttämällä kuponkia/alennuspassia ja varaamalla vierailun haluamallesi päivälle ja ajalle.
Käytännön tietoa
- Sijainti: Pääsisäänkäynti on 50th Streetillä Fifth and 6th Avenuen välissä
- Aukioloajat: päivittäin kello 8.00-00.00
- Viimeinen hissi lähtee ylös kello 23.15
- Aukioloajat saattavat vaihdella joulun aikaan ja uutenavuotena
Varaa tästä liput Top of the Rockiin
Vinkki: Lähde opastetulle kierrokselle Rockefeller Centeriin
Mitä lippu Top of the Rockiin maksaa?
Mikä on paras aika käydä Top of the Rockissa?
Oliko artikkelista hyötyä? Suosittele sitä muille antamalla arvosana: